Arama Sonuçları
İtalya Vizesi - Artemis Vize Danışmanlık
Vize Bul
3. ADIM ZİYARET AMACINIZ
  ARA
  İtalya Vizesi - Artemis Vize Danışmanlık - GENEL BİLGİ

   

   

  İTALYA vize işlemlerine ilişkin bilgilendirme

   

  Ziyaret edilmekte olan bu web sitesi, İtalya vizesi için başvuru gerçekleştirecek vatandaşlarımızın, aşama aşama İtalya vizelerini nasıl alabileceği konusunda hazırlanmış bilgileri içermektedir.

    

  www.vizem.com.tr web sitesinin ''İtalya vize işlemleri'' altında ki ''italya Ticari Vize İşlemleri'' başlığının altında bulunmakta olan bölümler ise; İtalya 'ya ticari bir gerekçe ile seyahat edecek vatandaşlarımızı ilgilendirmekte olan bilgilerden oluşan bölümdür. Bu bölüme giriş yapılması halinde İtalya ticari vize başvuruları için hazırlanması gereken evrakların listesine, İtalya Konsolosluğunun hazırlamış olduğu İtalya Schengen vize başvuru formunun linkine, İtalya Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinin belirtildiği dilekçe örneklerine ulaşılabilecektir.

   

  ''İtalya vize işlemleri'' başlığını altında bulunan bir diğer başlık ise İtalya aile, akraba ve arkadaş ziyareti vize işlemleri'' başlığıdır. İtalya aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi; İtalya'da bulunan aile, akraba veya arkadaşı ile görüşecek vatandaşlarımızı ilgilendiren bir İtalya Konsolosluğu vizesi kategorisidir. İtalya aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi başvuruları için dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisini ise İtalya'da ziyaret edilecek akrabalardan edilmesi gereken davetiye belgesi oluşturur. İtalya vizesi için davetiye belgesini orijinal veya fotokopi olarak beyan edilmesi yeterlidir. Davetiye belgesine ek olarak hazırlanması gereken evrakların listesi ise ziyaret edilmekte olan web sitemizde mevcuttur. Ancak, İtalya Konsolosluğu web sitemizde belirtilmekte olan evraklara ek olarak yeni evrak talebinde bulunabilmektedir. Bu ve benzeri durumlarla karşılaşılacak olması halinde ise web sitemizde belirtilmekte olan evraklara ek olarak yeni evraklar dahil olacaktır.

   

  Aşağıda Önce İtalya Turistik vize işlemleri ardından İtalya ticari vize işlemleri ve İtalya aile, akraba, arkadaş ziyareti vize işlemleri için hazırlanması gereken başvuru belgeleri ve İtalya vize başvuru süreçleri hakkında bilgiler mevcuttur.

   

  İtalya vizesi için yapılacak başvurularda aşağıda belirtilen bilgilerin faydalı olacağını düşünüyoruz. Lütfen aşağıda belirtilen bilgileri göz önünde bulundurarak İtalya vizesi işlemlerinizi gerçekleştiriniz ve söz konusu bilgileri Konsolosluk ve İtalya vizesi işlemleri üzerine hizmet veren diğer kurumlardan mutlaka teyit ediniz.

   

   

  İtalya vize başvurularında nelere dikkat edilmeli

   

  İstanbul İtalya Başkonsolosluğu İtalya vize başvurularını randevu alma koşuluyla kabul etmektedir.

   

  25 Eylül 2014 ‘te çıkan yasa gereği Schengen vize başvuruları için başvuru sahibinin biometrik bilgilerini ibraz etmesi zorunlu hale gelmiştir. Bu sebeple İtalya vize başvuruları sırasında başvuru sahibinin daha önce almış olduğu Schengen vizelerine ''VİS'' ibaresi düşülmemiş ise kişi biometrik bilgilerini ibraz etme durumundadır. Biometrik bilgi ibrazı; İtalya vize başvurularında bulunacak kişinin parmak izi, elektronik imzası ve fotoğraf çekimi gibi bilgileri içermektedir.

   

  İtalya vizesi alabilmek için hangi şartlara sahip olunması gerekir!

   

  Türkiye Cumhuriyeti Pasaportunu almış olmanız ve süresinin seyahatinizin bitiş tarihinden itibaren minimum 3 ay geçerli olmalıdır. Geçerli Pasaport ve Eski Pasaport Asılları ile işlenmiş sayfalarının fotokopileri olmalıdır. (Pasaportlarınızın 1,2,3,4 , kimlik bilgilerinin bulunduğu son sayfası ve temdit sayfaları ile daha önce alınmış Schengen A.B.D ,İngiltere , İsviçre vizelerinin fotokopileri). İtalya vizesi başvuruları için pasaportunuzda karşılıklı en az 2 adet boş vize basımı sayfası bulunmalıdır.

   

  Pasaportunuzun 2.sayfasında bulunan imza kısmı (hamilinin imzası) pasaport sahibi tarafından mutlaka imzalı olmalıdır.

   

  İtalya, Schengen anlaşmasına imza atmış ülkelerdendir. Almış olduğunuz İtalya vizesi ile tüm Schengen ülkelerini ziyaret edebilirsiniz.

   

  Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ve Kırmızı (Diplomatik) pasaportlara İtalya vizesine gerek yoktur vizesiz giriş yapılabilir.

   

  10 yıldan eski pasaportlara Schengen ülkeleri vize vermemektedir.

   

  12 yaş ve üstü tüm yolcularımızın bir kereye mahsus alınacak parmak izi için gelmeleri gerekmektedir. (12 yaş altı parmak izi alınmaz ama şahsen gelmeleri gereklidir) Alınan parmak izi tüm Schengen ülkelerinde 5 yıl süre boyunca geçerli olacak bir daha şahsen gelmelerine gerek olmayacaktır. Sadece İtalya Konsolosluğunun istediği evrakları tarafımıza ulaştırmaları yeterlidir.

   

  İtalya Vize Başvuru Formu eksiksiz olarak doldurulmuş ve kesinlikle doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Başvuru formunda 37 no’lu madde ve sayfanın sonundaki madde olmak üzere 2 adet imza bulunmalıdır. 18 yaşın altındaki çocukların İtalya vizesi müracaatında İtalya vize başvuru formlarını hem anne hem baba imzalamalıdır.

   

  T.C. Kimlik Fotokopisi. Nüfus müdürlüğünden tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.

   

  İtalya vize başvurularında bulunacak yabancılar için: Türkiye’de geçerli oturum izni aslı ve kopyası. Oturma izninin en az 6 ay geçerli olması ve planlanan seyahat dönüşünden sonra en az 3 ay daha geçerli olması gerekmektedir.

   

  İtalya'a eş ile birlikte seyahat edilecekse evlenme cüzdanı fotokopisi, boşanmış ise boşanma ilanı ibraz edilmelidir.

   

  2 Adet beyaz zemine çekilmiş, rötuşsuz 35x45 mm ölçülerinde biometrik fotoğraf . Pasaport ve eski vizelerde kullanılmamış olmalıdır.

   

  Tüm Avrupa ülkelerini kapsayan 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Yapılan sigorta talep ettiğiniz vize süresini kapsamalıdır. Seyahat sağlık sigortası kurumumuzdan temin edilebilirsiniz. (Seyahat sağlık sigortasının uzun süreli olması uzun süreli vize almanızı garantilemez)

   

  Uzun süreli İtalya vizesi alabilmek için daha önce Schengen alanına Schengen vizesi ile birden daha fazla kez giriş yapmanız ve kullanmış olduğunuz Schengen vizenizi doğru kullanmış olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda bankanızda yüksek bakiyeli hesabınızın olması da alınan alınacak olan İtalya vize süresine etkisi olmaktadır. İtalya Konsolosluğu tüm bu verilerinizin iyi olmasına rağmen yine de uzun süreli İtalya vizesi talebinizi onaylamayabilecektir. İtalya vize başvuruları, yapılan vize başvurularının sonuçlanma süresi Tamamen konsolosluğun inisiyatifin de olacağı unutulmamalıdır.

   

  Ülkeye yapılacak seyahatin masraflarını çalıştığınız şirket ya da eğer herhangi bir geliriniz yok ise size geliri olan 1. Derecede aile yakınınız sponsor olabilir. Masrafları karşılayacak kişinin veya şirketin  banka hesap cüzdanı; son üç aylık hareketleri içeren güncel hesap cüzdanı veya son üç aylık hareketleri içeren banka yetkilisi tarafından kaşeli imzalı hesap ekstresi gereklidir. İmzayı atan banka yetkilisinin imza sirkülerinin fotokopisini mutlaka olmalıdır. (Başvuru sahibinin ya da tüm masrafları karşılayacak sponsorun İtalya'da kalacağı süre boyunca masraflarını karşılayacak en az 4000 TL tutarı gösteren bir

   

  Uçak bileti rezervasyonlarının fotokopileri. Araç ile gidilecekse: araç ruhsatı, uluslararası ehliyet, yeşil sigorta, şoförün geçerli vizesi, araç kiralama sözleşmesi, seyahat ile ilgili yazı. Eğer birden fazla ülkeye seyahat edilecek ise ara geçişleri gösteren tren, otobüs, araç kiralama ya da uçak biletleri fotokopileri.

   

  Otel rezervasyonu fotokopileri. Tüm seyahat süresini kapsayan, otel ismi ve iletişim bilgileri ile yolcu isimlerini gösteren, onaylı otel rezervasyonu veya konaklamanın nerede gerçekleşeceğini gösteren belge. Diğer Schengen ülkelerine de ziyaret edilecekse seyahat programı ve tüm otel rezervasyonlarının fotokopisi eklenmelidir.

   

   

  Detaylı Bilgi İçin Lütfen Müşteri Temsilciniz İle İletişime Geçiniz

   

  0212 234 77 72

  0212 234 77 73

  info@vizem.com.tr