Arama Sonuçları
Yunanistan Vizesi - Artemis Vize Danışmanlık
Vize Bul
3. ADIM ZİYARET AMACINIZ
  ARA
  Yunanistan Vizesi - Artemis Vize Danışmanlık - GENEL BİLGİ

   

   

  Yunanistan vize işlemlerine ilişkin bilgilendirme

   

  Ziyaret edilmekte olan bu web sitesi, Yunanistan vizesi için başvuru gerçekleştirecek vatandaşlarımızın, aşama aşama Yunanistan vizelerini nasıl alabileceği konusunda hazırlanmış bilgileri içermektedir.

    

  www.vizem.com.tr web sitesinin ''Yunanistan vize işlemleri'' altında ki ''Yunanistan Ticari Vize İşlemleri'' başlığının altında bulunmakta olan bölümler ise; Yunanistan 'ya ticari bir gerekçe ile seyahat edecek vatandaşlarımızı ilgilendirmekte olan bilgilerden oluşan bölümdür. Bu bölüme giriş yapılması halinde Yunanistan ticari vize başvuruları için hazırlanması gereken evrakların listesine, Yunanistan Konsolosluğunun hazırlamış olduğu Yunanistan Schengen vize başvuru formunun linkine, Yunanistan Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinin belirtildiği dilekçe örneklerine ulaşılabilecektir.

   

  ''Yunanistan vize işlemleri'' başlığını altında bulunan bir diğer başlık ise Yunanistan aile, akraba ve arkadaş ziyareti vize işlemleri'' başlığıdır. Yunanistan aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi; Yunanistan'da bulunan aile, akraba veya arkadaşı ile görüşecek vatandaşlarımızı ilgilendiren bir Yunanistan Konsolosluğu vizesi kategorisidir. Yunanistan aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi başvuruları için dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisini ise Yunanistan'da ziyaret edilecek akrabalardan edilmesi gereken davetiye belgesi oluşturur. Yunanistan vizesi için davetiye belgesini orijinal veya fotokopi olarak beyan edilmesi yeterlidir. Davetiye belgesine ek olarak hazırlanması gereken evrakların listesi ise ziyaret edilmekte olan web sitemizde mevcuttur. Ancak, Yunanistan Konsolosluğu web sitemizde belirtilmekte olan evraklara ek olarak yeni evrak talebinde bulunabilmektedir. Bu ve benzeri durumlarla karşılaşılacak olması halinde ise web sitemizde belirtilmekte olan evraklara ek olarak yeni evraklar dahil olacaktır.

   

  Aşağıda Önce Yunanistan Turistik vize işlemleri ardından Yunanistan ticari vize işlemleri ve Yunanistan aile, akraba, arkadaş ziyareti vize işlemleri için hazırlanması gereken başvuru belgeleri ve Yunanistan vize başvuru süreçleri hakkında bilgiler mevcuttur.

   

  Yunanistan vizesi için yapılacak başvurularda aşağıda belirtilen bilgilerin faydalı olacağını düşünüyoruz. Lütfen aşağıda belirtilen bilgileri göz önünde bulundurarak Yunanistan vizesi işlemlerinizi gerçekleştiriniz ve söz konusu bilgileri Konsolosluk ve Yunanistan vizesi işlemleri üzerine hizmet veren diğer kurumlardan mutlaka teyit ediniz.

   

   

  Yunanistan vize başvurularında nelere dikkat edilmeli

   

  İstanbul Yunanistan Başkonsolosluğu Yunanistan vize başvurularını randevu alma koşuluyla kabul etmektedir.

   

  25 Eylül 2014 ‘te çıkan yasa gereği Schengen vize başvuruları için başvuru sahibinin biometrik bilgilerini ibraz etmesi zorunlu hale gelmiştir. Bu sebeple Yunanistan vize başvuruları sırasında başvuru sahibinin daha önce almış olduğu Schengen vizelerine ''VİS'' ibaresi düşülmemiş ise kişi biometrik bilgilerini ibraz etme durumundadır. Biometrik bilgi ibrazı; Yunanistan vize başvurularında bulunacak kişinin parmak izi, elektronik imzası ve fotoğraf çekimi gibi bilgileri içermektedir.

   

  Yunanistan vizesi alabilmek için hangi şartlara sahip olunması gerekir!

   

  Türkiye Cumhuriyeti Pasaportunu almış olmanız ve süresinin seyahatinizin bitiş tarihinden itibaren minimum 3 ay geçerli olmalıdır. Geçerli Pasaport ve Eski Pasaport Asılları ile işlenmiş sayfalarının fotokopileri olmalıdır. (Pasaportlarınızın 1,2,3,4 , kimlik bilgilerinin bulunduğu son sayfası ve temdit sayfaları ile daha önce alınmış Schengen A.B.D ,İngiltere , İsviçre vizelerinin fotokopileri). Yunanistan vizesi başvuruları için pasaportunuzda karşılıklı en az 2 adet boş vize basımı sayfası bulunmalıdır.

   

  Pasaportunuzun 2.sayfasında bulunan imza kısmı (hamilinin imzası) pasaport sahibi tarafından mutlaka imzalı olmalıdır.

   

  Yunanistan, Schengen anlaşmasına imza atmış ülkelerdendir. Almış olduğunuz Yunanistan vizesi ile tüm Schengen ülkelerini ziyaret edebilirsiniz.

   

  Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ve Kırmızı (Diplomatik) pasaportlara Yunanistan vizesine gerek yoktur vizesiz giriş yapılabilir.

   

  10 yıldan eski pasaportlara Schengen ülkeleri vize vermemektedir.

   

  12 yaş ve üstü tüm yolcularımızın bir kereye mahsus alınacak parmak izi için gelmeleri gerekmektedir. (12 yaş altı parmak izi alınmaz ama şahsen gelmeleri gereklidir) Alınan parmak izi tüm Schengen ülkelerinde 5 yıl süre boyunca geçerli olacak bir daha şahsen gelmelerine gerek olmayacaktır. Sadece Yunanistan Konsolosluğunun istediği evrakları tarafımıza ulaştırmaları yeterlidir.

   

  Yunanistan Vize Başvuru Formu eksiksiz olarak doldurulmuş ve kesinlikle doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Başvuru formunda 37 no’lu madde ve sayfanın sonundaki madde olmak üzere 2 adet imza bulunmalıdır. 18 yaşın altındaki çocukların Yunanistan vizesi müracaatında Yunanistan vize başvuru formlarını hem anne hem baba imzalamalıdır.

   

  T.C. Kimlik Fotokopisi. Nüfus müdürlüğünden tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.

   

  Yunanistan vize başvurularında bulunacak yabancılar için: Türkiye’de geçerli oturum izni aslı ve kopyası. Oturma izninin en az 6 ay geçerli olması ve planlanan seyahat dönüşünden sonra en az 3 ay daha geçerli olması gerekmektedir.

   

  Yunanistan'a eş ile birlikte seyahat edilecekse evlenme cüzdanı fotokopisi, boşanmış ise boşanma ilanı ibraz edilmelidir.

   

  2 Adet beyaz zemine çekilmiş, rötuşsuz 35x45 mm ölçülerinde biometrik fotoğraf . Pasaport ve eski vizelerde kullanılmamış olmalıdır.

   

  Tüm Avrupa ülkelerini kapsayan 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Yapılan sigorta talep ettiğiniz vize süresini kapsamalıdır. Seyahat sağlık sigortası kurumumuzdan temin edilebilirsiniz. (Seyahat sağlık sigortasının uzun süreli olması uzun süreli vize almanızı garantilemez)

   

  Uzun süreli Yunanistan vizesi alabilmek için daha önce Schengen alanına Schengen vizesi ile birden daha fazla kez giriş yapmanız ve kullanmış olduğunuz Schengen vizenizi doğru kullanmış olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda bankanızda yüksek bakiyeli hesabınızın olması da alınan alınacak olan Yunanistan vize süresine etkisi olmaktadır. Yunanistan Konsolosluğu tüm bu verilerinizin iyi olmasına rağmen yine de uzun süreli Yunanistan vizesi talebinizi onaylamayabilecektir. Yunanistan vize başvuruları, yapılan vize başvurularının sonuçlanma süresi Tamamen konsolosluğun inisiyatifin de olacağı unutulmamalıdır.

   

  Ülkeye yapılacak seyahatin masraflarını çalıştığınız şirket ya da eğer herhangi bir geliriniz yok ise size geliri olan 1. Derecede aile yakınınız sponsor olabilir. Masrafları karşılayacak kişinin veya şirketin  banka hesap cüzdanı; son üç aylık hareketleri içeren güncel hesap cüzdanı veya son üç aylık hareketleri içeren banka yetkilisi tarafından kaşeli imzalı hesap ekstresi gereklidir. İmzayı atan banka yetkilisinin imza sirkülerinin fotokopisini mutlaka olmalıdır. (Başvuru sahibinin ya da tüm masrafları karşılayacak sponsorun Yunanistan'da kalacağı süre boyunca masraflarını karşılayacak en az 4000 TL tutarı gösteren bir

   

  Uçak bileti rezervasyonlarının fotokopileri. Araç ile gidilecekse: araç ruhsatı, uluslararası ehliyet, yeşil sigorta, şoförün geçerli vizesi, araç kiralama sözleşmesi, seyahat ile ilgili yazı. Eğer birden fazla ülkeye seyahat edilecek ise ara geçişleri gösteren tren, otobüs, araç kiralama ya da uçak biletleri fotokopileri.

   

  Otel rezervasyonu fotokopileri. Tüm seyahat süresini kapsayan, otel ismi ve iletişim bilgileri ile yolcu isimlerini gösteren, onaylı otel rezervasyonu veya konaklamanın nerede gerçekleşeceğini gösteren belge. Diğer Schengen ülkelerine de ziyaret edilecekse seyahat programı ve tüm otel rezervasyonlarının fotokopisi eklenmelidir.

   

   

  Detaylı Bilgi İçin Lütfen Müşteri Temsilciniz İle İletişime Geçiniz

  0212 234 77 72

  0212 234 77 73

  info@vizem.com.tr