Arama Sonuçları
+90 (212) 234 77 72 WhatsApp: +90 (553) 773 06 07

info@vizem.com.tr

Vize Bul
3. ADIM ZİYARET AMACINIZ
  ARA
  Rusya Vizesi Alacaklar Dikkat !
  Tarih: 10-12-2019

  Türkiye ile Rusya arasında yaşanan uçak krizinin ardından, Rusya Türk vatandaşlarının vizesiz seyahatini sona erdirmişti. Yeni yıl itibariyle de vize uygulaması devreye girecek. Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu, uygulanacak vizeye ilişkin hususları açıkladı.

  Buna göre, belirtilen tarihten itibaren Rusya seyahatine çıkacak olan umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları vize almak zorunda olacak.

  Uygulamaya ilişkin detaylar, Başkonsolos A.Podelyshev imzasıyla Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’ne (TÜRSAB) gönderilen yazıda belirtildi.

  Açıklamada, 12 Mayıs 2010 tarihinde Rusya ile Türkiye arasında karşılıklı imzalanan anlaşmanın yürürlüğünün kısmen durdurulduğu belirtilirken, “Bu tarihten itibaren söz konusu vatandaşlar, Rusya Federasyonu diplomatik ya da konsolosluk temsilciliklerinden Rusya vizesi alacaklar.” ifadelerine yer verildi.

  .

  Peki Kimler Vizeye Tabi Tutulmayacak?

  • Rusya sınırlarında geçici ikamet izni veya sürekli ikamet izni bulunan Türk vatandaşları,
  • Özel ve hizmet pasaportu bulunan Türk vatandaşları,
  • Rusya sınırlarında bulunan Türkiye Cumhuriyeti diplomatik ve konsolosluk temsilciliklerine çalışmak için gönderilen geçerli özel ve hizmet pasaportu sahipleri ile özel, hizmet ve umuma mahsus pasaportu bulunan aile fertleri,
  • Gemi jurnalı veya onun ekstresine istinaden giriş yapma suretiyle gemici cüzdanı bulunan T.C vatandaşları,
  • Rusya’da kaldığı süre içerisinde kimliğini kaybeden ve T.C. diplomatik veya konsolosluk temsilciliğinde seyahat belgesi ya da geçici pasaportu temin etmiş Türk vatandaşları,

  söz konusu vize uygulamasına tabi tutulmayacak.

  Belirlenen 1 Ocak 2016 tarihine kadar Rusya’ya giriş yapmış olan Türk vatandaşlarının Rusya’da kalış süresinin, girişinden sonra 30 günü geçmemesi gerekiyor. Bu koşulu sağlayan Türk vatandaşları, geçerli kimlikleri ile vizesiz olarak belirlenen süre içinde Rusya’da bulunabilecek ve sorunsuz bir şekilde çıkış yapabilecek.

  Rusya vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak için www.vizem.com.tr veya 0212 234 77 72 

  BENZER HABERLER