Arama Sonuçları
+90 (212) 234 77 72 WhatsApp: +90 (553) 773 06 07

info@vizem.com.tr

Vize Bul
3. ADIM ZİYARET AMACINIZ
  ARA
  Alman Seyahat Acentelerinden Türkiye İptalleri!
  Tarih: 10-12-2019

  Sultanahmet'te meydana gelen patlama sonrasında güvnlik endişesi taşıyan Alman seyahat acenteleri Türkiye'ye dönük iptallere başladı. Alman firmaların çoğu müşterilerine Türkiye rezervasyonları konusunda ücretsiz iptal veya tarih değişikliği hakları olduğunu duyurdu.


  Yaşanan patlama sonrasında bir çok Alman acentelerden Türkiye'ye dönük iptal haberleri gelmeye başlarken, güvenlik endişesi taşıyan bazı şirketlerin ise İstanbul'a seyahat paketlerini çok daha önceden iptal ettikleri ortaya çıktı. TUI yönetimi Türkiye'deki son durum konusunda yetkililerle iletişim içinde olunduğunu belirterek, müşterilerine 18 Ocak'a kadarki İstanbul seyahat ya da tatil paketlerini ücretsiz iptal etme ya da başka tarihe erteleme olanağı sunduğunu açıkladı.

  BBC Türkçe'den Hülya Topçu'nun haberine göre, Thomas Cook da aynı yönde uygulamalara başladı. Firmadan yapılan açıklamada müşterilerine 22 Ocak'a kadarki İstanbul seyahatlerini iptal etme ya da başka tarihe erteleme haklarının olduğu bilgisi verildi. Öte yandan ITS, Jahn Seyahat, Travelix, Dertour, Meier's Weltreisen ya da ADAC müşterileri de 10 Şubat'a kadarki İstanbul tatillerini iptal edebilecek ya da değişiklik yapabilecek.

  "ŞİDDET TEHLİKESİNİN YÜKSEK OLMASI"

  Studiosus seyahat acentası Sultanahmet saldırısından bir ay önce müşterilerine Türkiye seyahatlerinde, seyahat tarihinden dört hafta öncesine kadar ücretsiz değişiklik yapma seçeneğini sunduğunu açıkladı. Alltours ise haftalar önce güvenlik gerekçesiyle İstanbul'a yapılan turları programından çıkardığını hatırlattı.

  Alman medyasında saldırının ardından Alman turistlerin Türkiye seyahatlerini iptal etme ya da tarihini değiştirebilmeleri konusunda hukukçuların görüşlerine de yer verildi. Ayrıca hukukçulardan "Şiddet tehlikesinin yüksek olması" sebebiyle İstanbul seyahatlerinin ücretsiz iptal edilebileceği yönünde açıklamalar gelirken Türkiye'nin güneyi ya da batısına yapılacak tatillerin ise hukuki açıdan ücretsiz iptal edilemeyeceği belirtildi.

   

  Kaynak

  BENZER HABERLER