Arama Sonuçları
Amerika Vizesi - Artemis Vize Danışmanlık
Vize Bul
3. ADIM ZİYARET AMACINIZ
  ARA
  AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU

  Adres: İstinye Mah., Kaplıcalar Mevkii, No:2, İstinye, İstanbul 
  Telefon: (212) 335 90 00 (Santral)
  Faks: 212) 335 90 19 (Santral), (0212) 335 93 55 (Protokol) 
  E-Posta: istanbul-webmaster@state.gov
  URL: http://istanbul.usconsulate.gov 
  Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma 08.00-16.30 
  Görev Bölgesi: Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Yalova.  

  AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ BÜYÜKELÇİLİĞİ

  Adres: Atatürk Bulvarı No: 110 Kavaklıdere, Ankara
  Telefon: 455 55 55, 467 00 19
  E-Posta: webmaster_ankara@state.gov
  URL: http://turkey.usembassy.gov
  Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma: 08:30 - 17:30 

   

  Video
  Amerika Vizesi - Artemis Vize Danışmanlık - GENEL BİLGİ

   

   

  Amerika Vizesi

   

  Amerika vizesinin alınabilmesi için yerine getirilmesi gereken en önemli prosedür Amerika DS 160 formunun doldurulmasıdır.

   

  Amerika DS 160 Formu Amerika vize işlemlerinin en önemli ayağıdır. Online olarak Amerika Konsolosluğunun web sitesinden doldurulan başvuru formu eksiksiz, ileri seviyede bir İngilizce ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurulmalıdır. Amerika DS 160 Formunda beyan edilecek/edilmeyecek eksik, hatalı ve gerçeğe aykırı beyanlar Amerika vize başvurularınızın red almasına neden olacaktır. Bu sebeple Amerika vize işlemleri için başvuru gerçekleştirecek kişilerinvaşağıda ki bilgileri göz önünde bulundurmaları daima yarar sağlayacaktır. 

   

   

   

  Amerika DS 160 vize başvuru formu, Amerika Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup vize başvuru sahipleri hakkında bilgi edinilebilmesini sağlamaktadır. Amerika vize başvuru formu elektronik olarak internet üzerinden ve İngilizce doldurulması gerekirken, vize başvuru işlemlerinin en önemli prosedürünü bu form oluşturmaktadır. Amerika Konsolosluğu, vize başvuru formu olmadan yapılan bütün başvuruları kabul etmezken, eksik, yetersiz olarak doldurulmuş formlarla da başvuru işlemleri kabul edilmemektedir. Amerika vize başvuru formu olan DS 160’da eksik yahut gerçeğe uygun olmayan bilgiler beyan edilmemeli,  yanlış beyan edilen bilgilerin ise vize işlemleriniz sırasında sorun oluşturacağı bilinmelidir. Vize başvuru formu internet üzerinde doldurulurken hatalı bilgilerin verilmesi halinde ise düzeltme butonunu kullanarak bilgilerinizi düzeltebilirsiniz.

   

  Ayrıca Amerika vize başvuru formunun doldurulup imzalanması; başvuru formunda doğru bilgileri verdiğinizi, vize mülakatınız sırasında doğru bilgiler vereceğinizi, vermiş olduğunuz yalan bilgilerin cezalandırılacağını bildiğinizi ve kabul ettiğinizi de içermektedir.

   

  Amerika DS 160 vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulmalı, Türkçe karakter kullanılmamalı ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. İsteğe bağlı yazan bölümlerin boş bırakılması herhangi bir zorun oluşturmazken, pasaport numaralarını girecek olduğunuz kısımda numaralar boşluk bırakmadan ve tire kullanmadan yazılmalıdır.

   

  Amerika DS 160 vize başvuru formu doldurma işlemleri, başvuru işlemlerinden 3 gün önce sonlandırılması gerekirken, imza kısmını yine elektronik ortamda atarak, çıktısı alınarak randevuya getirilmelidir.

   

  Amerika DS 160 Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

  Amerika vize başvuru formu (DS 160) elektronik ortamda doldurulan bir formdur. İngilizce doldurulması zorunlu olan Amerika DS 160 formunda Türkçe karakter kullanılmamalıdır. İsteğe bağlı bölümler yani ‘’optional’’ yazan kısımlar boş bırakılabilirken, sizle ilgili olmayan bölümlere ‘’does not apply’’ (geçerli değil) yazabilirsiniz. Ancak Amerika DS 160 forrmunun doldurulma işlemleri sırasında kesinlikle gerçeğe aykırı beyanlar, eksik ve hatalı bilgiler sunulmamalıdır. Ayrıca Amerika vize başvuruları için hazırlanacak evraklarda ve Amerika vizesi için Konsoloslukta verilecek mülakatta beyan edilecek bilgilerini bir bütün olarak birbirlerini desteklemesi zorunludur. 

   

   

   

   

  Lütfen Dikkat!

   

   

   

   

  * Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sol üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da altta bulunan bilgi formunu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

   

  * Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

   

  * Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

   

  * Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

   

  * Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

   

  * Seyahatinize ilişkin uçak bileti temini ve otel randevusu gibi konularda lütfen vize uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

   

  * Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.

   

  * Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.

   

  * Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. 

   

  0212 234 77 72

  0212 234 77 73

  info@vizem.com.tr